Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Oprava trubek na teplou vodu

31. 1. 2014

Trubky zkorodovaly tak, že voda začala na některých místech kapat. Pak přišel pán v montérkách a dal přes kapající místo objímku. A bylo to opravené. Bohužel se objevila dírka vedle a voda si kapala dál a protože si jí nikdo nevšímal řekla si jednoho dne, že rodnou trubku opustí a vydá se do světa. A jak řekla, tak udělala.

01-svj-588-zkorodovane-trubky-pred-opravou.jpgPak najednou telefon překvapeného nájemníka z vedlejšího vchodu: "Máme ve sklepě potopu, co máme dělat?" Telefony drnčely na všechny strany a pak zase přišel pán v montérkách a dal tam další záplatu. Pak přišla faktura za opravu a kdo to zaplatí? No přeci ten, čí trubky jsou. Ale čí jsou? No čí by asi mohly trubky v sousedním domě být? Logicky že sousedů. Ale tak to nebylo! Trubky vedly teplou vodu z domovní předávací stanice z prostředního domu k nám.

A tak faktura cestovala a cestovala až docestovala k nám. A protože se rád podívám na to co mám platit, vypravil jsem se na návštěvu k sousedům. To bylo překvapení. Přivítal mě rozesmátý předseda sousedního SVJ. Dobrák, věděl o tom že trubky jsou špatné již delší dobu, a aby vyřešil "svoje" trubky, tak je odpojil od zkorodovaného rozvodu a připojil o kus dál, tam, kde bylo potrubí dobré a v plastu. Bohužel o tom nikomu neřekl ...

No fakturu za jsme zaplatili a hned začali organizovat opravu. A protože trubky vedly i na druhou stranu do třetího domu oslovil jsem jejich předsedu, zda by se nechtěli s výměnou06-svj-588-detail-kolena-pripojeni-trubek.jpg připojit. Ani nezaváhal a souhlasil. Pak přišel jiný pán v montérkách, přivezl hromadu plastových trubek a na dveřích se objevila cedule: "Dnes nepoteče teplá voda, trubky jsou špatné, musíme je opravit".

Bohužel oprava nebyla snadná. Po rozbalení izolace se objevila další zkorodovaná místa, rozhodnutí o výměně přišlo na poslední chvíli. Rezavé spoje nešly povolit a tak se vše zdrželo až do pozdních odpoledních hodin. Dobrá věc se však nakonec podařila a nyní jsou opravdu všechny sklepní rozvody vody nové a v plastu. Naše poděkování patří panu Křížkovi, který opravu provedl i panu Barnátovi se kterým jsme se o náklady na opravu podělili.

A pokud jste dočetli až sem, můžete se podívat na další fotky ještě ve fotogalerii.

jh 2014